× بستن تبلیغات
جهان پیرامون لیوان های پلاستیکی

-

پلاستیک یکی از موادی است که در مورد بسته بندی مورد بحث واقع می شود. به همین دلیل ، اعتقادات زیادی در مورد خوب یا بد بودن پلاستیک برای محیط زیست و پایداری مواد وجود دارد.

ما در کیوی پلاست چند راه حل بسته بندی پلاستیکی مختلف ارائه می دهیم زیرا یکی از با دوام ترین مواد موجود است. این البته ما را از نظر پلاستیک و جوانب مثبت و منفی آن کمی مغرضانه می کند. در این پست ، ما سعی کرده ایم همه سوالات مختلف مربوط به لیوان های پلاستیکی را جمع آوری کنیم. بنابراین کیوی پلاست نحوه ساخت لیوان های پلاستیکی و پلاستیکی ، انواع مختلف پلاستیک را بررسی خواهیم کرد و در پایان ، به معرفی محصول جام یکبار مصرف دسری قلبی شکل میپردازیم

پلاستیک چگونه ساخته می شود؟

نحوه ساخت پلاستیک بستگی زیادی به نوع پلاستیکی دارد که برای لیوان های پلاستیکی استفاده می شود. بنابراین بیایید با مرور سه نوع مختلف پلاستیک که برای ساخت لیوان استفاده می شود ، شروع کنیم. نوع پلاستیکی که برای ساخت لیوان های پلاستیکی استفاده می شود نیز تأثیر زیادی بر تأثیر آنها بر محیط دارد (بعداً با تأثیرات زیست محیطی بیشتر آشنا می شویم). سه نوع مختلف پلاستیک PET ، rPET و PLA پلاستیک است.

پلاستیک PET

PET مخفف پلی اتیلن ترفتالات است که رایج ترین نوع پلاستیک است. این بخصوص برای بطری ها و مواد پلاستیکی قابل انعطاف تر استفاده می شود ، زیرا واقعا بادوام است و اگر به درستی جمع آوری شود ، می توان آن را بازیافت و برای سایر rPET استفاده کرد. همچنین این ماده برای ساخت لیوان های پلاستیکی بیشترین استفاده را دارد زیرا مقدار زیادی از آن وجود دارد و تماس با مواد غذایی تایید شده است.

پلاستیک از روغن نفتا ساخته شده است که بخشی از روغن خام است ، این در طی یک فرآیند تصفیه که در آن روغن به نفتا ، هیدروژن و سایر بخشها تقسیم می شود ، ساخته می شود. عصاره روغن نفتا از طریق فرآیندی به نام پلیمریزاسیون پلاستیک می شود. این فرآیند اتیلن و پروپیلن را متصل می کند تا زنجیره های پلیمری را تشکیل دهد که در نهایت همان چیزی است که پلاستیک PET از آن ساخته شده است.

پلاستیک rPET

rPET مخفف پلی اتیلن ترفتالات بازیافتی است و رایج ترین نوع پلاستیک بازیافتی است ، زیرا دوام PET باعث می شود بازیافت آن آسان باشد و همچنان کیفیت بالایی را تضمین کند. PET بازیافتی در حال تبدیل شدن به یک نوع پلاستیک پرکاربرد است و بسیاری از شرکت ها سعی می کنند محصولات خود را به جای PET معمولی از rPET تولید کنند. این امر به ویژه صنعت ساختمان است ، جایی که پنجره های بیشتری از پلاستیک rPET ساخته شده است. در واقع می تواند قاب عینک نیز باشد.

هنگامی که مواد PET مرتب شده اند ، مواد را به صورت ذراتی در می آورند که به آنها پولک های پلاستیکی می گویند ، کمی شبیه خمیر کاغذ. خلوص و چگونگی نفوذ این پوسته های پلاستیکی و نحوه شستشو و شستشوی آنها از باکتری ها ، کیفیت پلاستیک بازیافتی را تعیین می کند. قبل از اینکه مواد خشک شوند و آماده استفاده در تولید سایر مواد شوند ، فرآیند حذف آلاینده های غیر ذوب شده را طی می کند.

پلاستیک PLA

PLA مخفف PolyLacticAcid است که نوعی پلاستیک زیستی است. این پرکاربردترین پلاستیک زیستی در جهان است. پلاستیک PLA به دلیل اینکه پلاستیک زیستی نامیده می شود ، به طور گسترده ای برای بسته بندی ، ساخت و ساز و سایر محصولات استفاده می شود. بعداً در مورد سازگاری با محیط زیست صحبت خواهیم کرد. به عنوان مثال می توانیم لیوان های کاغذی و لیوان های پلاستیکی را از پلاستیک PLA بسازیم . یکی از مشکلات اصلی پلاستیک PLA این است که عرضه بسیار کمتر از تقاضا برای آن است ، بنابراین قیمتهای آن بسیار بالاتر از پلاستیک PET و rPET است.

پلاستیک PLA پلی استری است که از مواد گیاهی مانند نشاسته ذرت یا نیشکر تولید می شود. هنگام استفاده از این برای تولید پلاستیک PLA چند مرحله وجود دارد. مواد مورد استفاده از طریق آسیاب مرطوب عبور می کنند ، جایی که نشاسته از بقیه مواد استخراج شده از مواد گیاهی جدا می شود. نشاسته سپس با اسید یا آنزیم ها مخلوط شده و در نهایت گرم می شود. نشاسته ذرت تبدیل به D- گلوکز می شود و سپس فرایند تخمیر را طی می کند و آن را به اسید لاکتیک تبدیل می کند.

لیوان های پلاستیکی چگونه ساخته می شوند

وقتی صحبت از لیوان های پلاستیکی و نحوه ساخت آن می شود ، در واقع یک لیوان پلاستیکی یکبار مصرف یا قابل استفاده متفاوت است. همچنین ممکن است این لیوان های چندبار مصرف را به عنوان لیوان های سخت بشناسید. نوع لیوان پلاستیکی نه تنها بر نحوه تولید آنها تأثیر می گذارد بلکه بر اثرات زیست محیطی آنها و کاربردهای معمول آنها نیز تأثیر می گذارد.

لیوان های پلاستیکی از طریق فرایندی به نام قالب گیری تزریقی ساخته می شوند ، جایی که مواد پلاستیکی با مایعات مخلوط شده و در قالب آن وارد می شوند ، که اندازه و ضخامت فنجان ها را تعیین می کند.

فرایند قالب گیری تزریقی با قرار دادن مواد اولیه در دستگاهی به نام قیف آغاز می شود. این دستگاه در واقع فقط نوع پلاستیک را با سایر مواد مورد نیاز برای تشکیل نتیجه نهایی مخلوط می کند. وقتی مواد با هم مخلوط می شوند ، در قالب ها ریخته می شود و وقتی ضخامت و اندازه مناسب را داشت ، در قالب باقی می ماند و سرد می شود. تنها چیزی که باقی می ماند این است که لیوان های پلاستیکی به آرامی گرم شوند تا گچ از سطح برداشته شود.

لیوان های پلاستیکی چگونه ساخته می شوند?

بنابراین اینکه آنها به صورت یکبار مصرف یا چندبار مصرف ساخته شوند ، به الگوهای تولید کننده بستگی دارد. این در واقع هنوز یک تنظیم نسبتاً بزرگ برای سازنده است ، به همین دلیل تولید کنندگان در ساخت لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف یا لیوان های پلاستیکی قابل استفاده مجدد تخصص دارند.

چاپ روی لیوان های پلاستیکی

نوشیدنی های رفتنی در حال تبدیل شدن به بخشی تأثیرگذارتر در زندگی ما هستند و همچنین به بخشی از بسیاری از کافه ها ، آب میوه ها و غیره تبدیل می شوند. چرا تفاوت آب میوه کوچک با بقیه رقبا نیز مهم است. چاپ روی لیوان های پلاستیکی یک راه عالی برای انجام این کار است ، در واقع ممکن است ساده ترین راه نیز باشد ، زیرا آب میوه در حال حاضر به فنجان های پلاستیکی برای فروش آنها نیاز دارد. ما به بسیاری از مشتریان کمک می کنیم تا روی لیوان های پلاستیکی خود چاپ کنند و ما با چند تولید کننده که روش های مختلف چاپ لیوان های پلاستیکی را دارند کار می کنیم-ما روش های مختلف چاپ روی لیوان های پلاستیکی را بررسی می کنیم ، آنها چاپ فلکسو ، افست هستند چاپ ، چاپ تامپون و چاپ دیجیتال.

جام یکبار مصرف قلبی دسری فانتزی?

چاپ تامپون

چاپ تامپون پرکاربردترین روش چاپ برای پلاستیک و به ویژه لیوان های پلاستیکی در مقادیر کمتر است ، زیرا چاپ تامپون برای چاپ روی سطوح محدب بسیار مناسب است. روش چاپ تامپون به عنوان یک اثر مهر زنی عمل می کند ، جایی که جوهر مستقیماً از صفحه چاپ گرفته می شود و روی یک پد سیلیکونی انعطاف پذیر قرار می گیرد و بعداً روی لیوان های پلاستیکی مهر می شود تا چاپ شود. دلیل اینکه چاپ تامپون به طور گسترده ای در دسته های دیگر پخش نمی شود این است که ساخت چاپی که تمام سطح را بپوشاند دشوار است و برای چاپ در هر طرف فنجان بهترین است.

چاپ فلکسو

چاپ فلکسوگرافی بیشتر برای چاپ روی سطوح بسته بندی پلاستیکی محدب در مقادیر زیاد استفاده می شود. این به دلیل هزینه بالای صفحه چاپ و تنظیم صفحات چاپ است زیرا برای هر رنگ به یک صفحه چاپ نیاز دارید. روش چاپ فلکسوگرافی با غلطک هایی کار می کند که مستقیماً روی لیوان پلاستیکی می پیچند تا روی چاپ قرار گیرد تا از روش چاپ سریعتر و ارزانتر اطمینان حاصل شود. صفحات چاپ از پلاستیک ساخته شده اند ، بنابراین می توان از آنها برای چاپ بسیاری از فنجان ها قبل از نیاز به تعویض استفاده کرد.

چاپ آفست

هنگام چاپ مقادیر زیاد ، چاپ افست پرکاربردترین روش چاپ است. روش چاپ به ویژه برای مجلات ، روزنامه ها و محصولاتی استفاده می شود که نیاز به چاپ مشابه با حجم بالا دارند. فناوری چاپ افست از صفحات چاپ آلومینیومی استفاده می کند و سپس چاپ را روی "پتو" لاستیکی منتقل می کند که چاپ را روی محصول می چرخاند. به آن افست گفته می شود زیرا صفحات چاپ مستقیماً محصول را چاپ نمی کنند ، اما در عوض رول چاپ می کند. چاپ افست احتمالاً کارآمدترین روش چاپ است ، اما در واقع دقیق ترین بازتولید رنگ را نیز ارائه می دهد. به همین دلیل است که بیشتر تولید کنندگان لیوان پلاستیکی این روش چاپ را انتخاب می کنند زیرا چاپ روی سطوح محدب و زمینه شفاف دقیق است.

چاپ دیجیتال

وقتی نوبت به لیوان های پلاستیکی می رسد ، ما دانش لازم را نداریم یا نتوانسته ایم در مورد افرادی که می توانند لیوان های پلاستیکی چاپ شده دیجیتالی بسازند تحقیق کنیم. عمدتاً به این دلیل است که چاپ دیجیتال به عنوان یک روش از رنگهای CMYK استفاده می کند و فناوری چاپ رنگ CMYK روی لیوان های پلاستیکی امروزه در دسترس نیست. اگر چاپ دیجیتال برای لیوان های پلاستیکی امکان پذیر بود ، به حداقل مقدار سفارش و هزینه راه اندازی نیز کمک می کرد ، زیرا هزینه یک صفحه چاپ نزدیک به صفر است.

رنگهای مورد استفاده در لیوان های پلاستیکی

چاپ روی لیوان های پلاستیکی البته نیاز به رنگ هایی دارد که می توان آنها را روی لیوان های پلاستیکی چاپ کرد . بنابراین در ادامه کمی در مورد رنگ پنتون مورد استفاده در لیوان های پلاستیکی صحبت خواهیم کرد . شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا نمی توان آن را با رنگهای CMYK چاپ کرد ، اما پاسخ ساده این است که نحوه عملکرد رنگ نمی تواند بر روی لیوان های پلاستیکی با فناوری فعلی چاپ شود.

رنگهای پنتون

دلیل اینکه رنگ های پنتون تنها طرح رنگی هستند که می توان بر روی لیوان های پلاستیکی چاپ کرد این است که هنگام قرار دادن چاپ ، رنگ های پنتون مخلوط نمی شوند. از آنجا که طرح رنگ Pantone شامل 1867 رنگ خاص است ، رنگها مستقیماً در ناحیه ای که در چاپ مورد نیاز است اضافه می شوند. دلیل مهم بودن عدم ترکیب رنگها هنگام چاپ روی چاپ ، شفاف بودن لیوان های پلاستیکی است و اگر رنگها مخلوط شوند ، نامشخص می شوند. این دلیل آن است که هنگام خرید لیوان پلاستیکی باید برای هر رنگی که در طرح خود اضافه می کنید هزینه اضافی پرداخت کنید.

رنگهای مورد استفاده در لیوان های پلاستیکی?

شیشه های پلاستیکی چگونه حمل می شوند؟

یکی از مهمترین موارد هنگام خرید لیوان های پلاستیکی و اندازه گیری تأثیرات محیطی لیوان های پلاستیکی ، تحویل لیوان های پلاستیکی و نحوه حمل آنها است. لیوان های پلاستیکی را می توان به روش های مختلف حمل کرد و روش حمل و نقل اغلب به میزان عجله مشتری بستگی دارد.

بسته های تولید شده به طور معمول لیوان های پلاستیکی با کامیون یا کشتی باری حمل می شوند. برخی از بسته بندی ها نیز با هواپیما ارسال می شوند تا بتوانند به مهلت مقرر برسند ، و از آنجا که هواپیماهای باری بسیار رایج هستند ، می توانید چیزی را در سراسر جهان در یک روز حمل کنید. ما هیچ تولید کننده لیوان پلاستیکی نمی شناسیم که لیوان پلاستیکی خود را با هواپیما ارسال کند. بنابراین ما با انتشار CO2 در انتقال فنجان های پلاستیکی با هواپیما عمیق تر نمی شویم. آنچه باید به آن توجه شود این است که انتشار CO2 در حمل و نقل یک برنامه نسبت به کامیون 2 تا 3 برابر و 11-15 برابر بیشتر از کشتی است.

فقط برای نشان دادن آن ، در زیر مقدار CO2 از روشهای مختلف حمل و نقل را نشان داده ام. معیار گرم بر تن بار و هر کیلومتر حمل و نقل است.

هواپیما (محموله متوسط ??B747) - 500 گرم

کامیون یا کامیون - 60 تا 150 گرم

قطار - 30 گرم تا 100 گرم

کشتی - 10 گرم تا 40 گرم

اینکه آیا لیوان های پلاستیکی با کامیون یا کشتی ارسال می شوند بستگی به این دارد که لیوان های پلاستیکی در آسیا یا اروپا تولید شوند. بنابراین اجازه دهید به عنوان مثال از ما بخواهیم برخی از لیوان های پلاستیکی را در آلمان تحویل دهیم ، و ما یک تولید کننده در چین و یک تولید کننده دیگر در یونان داریم. فاصله هنگ کنگ تا بندر هامبورگ 22737 کیلومتر با کشتی است ، جایی که فاصله از وسط یونانی تا بندر هامبورگ 2502 کیلومتر است.

برای انجام این محاسبه ، ما باید مسافتی را که کامیون یا کشتی طی کرده است ، وزن محموله و ضریب آلایندگی خاص حالت را در نظر بگیریم. فرض کنید وزن لیوان های پلاستیکی 1 تن است زیرا استفاده از این عدد آسان است. سپس ما 2502 کیلومتر را با 1 تن ضرب می کنیم و این مقدار 2502 تن کیلومتر می شود. از این پس ما باید ضریب انتشار را با تن مایل ضرب کنیم و فرض کنیم کامیون 90 کیلوگرم co2 pr ساطع می کند. تن کیلومتر (902 250 2502) که سپس 225.180 گرم co2 برای حمل لیوان های پلاستیکی 1 تنی با کامیون است.

کشتی 22737 کیلومتری 0،568 تن co2 است

کامیون 2505 کیلومتری 0.225 تن CO2 است

با توجه به مسافت طولانی که کشتی باید طی می کرد ، CO2 بیشتری در طول حمل و نقل آزاد می کند ، اما اگر 40 of مسافت باشد ، CO2 بیشتری در هنگام حمل و نقل منتشر نمی کند. بیشتر لیوان های پلاستیکی در آسیا تولید می شوند و با کشتی به اروپا ارسال می شوند. ما تجربه می کنیم که بیشتر و بیشتر به دلیل زمان تحویل کمتر ، تولید اروپایی را انتخاب می کنیم.

لیوان های پلاستیکی برای چه مواردی استفاده می شود؟

همانطور که قبلاً توضیح دادم ، دو نوع لیوان پلاستیکی مختلف وجود دارد ، وقتی نوبت به نوشیدنی های مجلسی می رسد. این لیوان های پلاستیکی قابل استفاده مجدد یا لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف است. دو نوع مختلف لیوان پلاستیکی معمولاً در تنظیمات مختلف استفاده می شود.

لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف

فنجان پلاستیکی یکبار مصرف به طور معمول در حوادث باز که در آن مردم می توانند در اطراف با دوستان خود نشسته استفاده می شود. فنجان های پلاستیکی یکبار مصرف البته ابتدا برای نوشیدنی های کافه ، آب میوه یا میلک شیک از یخ بار محلی استفاده می شود. فنجان های پلاستیکی شفاف هستند که نشان دادن نوشیدنی در داخل را آسان می کند و واقعا دوام دارند ، بنابراین می توان از آنها برای نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی استفاده کرد.

گاهی اوقات لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف می توانند با لیوان های پلاستیکی قابل استفاده مجدد رقابت کنند ، در صورتی که برگزارکنندگان رویداد باید از یک فنجان برای نوشیدنی استفاده کنند. این امر به ویژه در جشنواره ها و رویدادهای 2 روزه صادق است ، جایی که شرکت کنندگان در استفاده مجدد از لیوان های پلاستیکی بسیار بد عمل می کنند و بنابراین ، استفاده از لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف مفیدتر خواهد بود.

لیوان های پلاستیکی چندبار مصرف

لیوان های پلاستیکی چندبار مصرف می توانند در دو نوع مختلف عرضه شوند. یکی از انواع آن برای نوشابه ها و نوشیدنی های الکلی استفاده می شود ، زیرا کمی شفاف هستند. انواع دیگر برای نوشیدنی های گرم مانند قهوه و چای استفاده می شود زیرا برخی از آنها با آستین ساخته می شوند که مشتریان را از سوزاندن دست های خود محافظت می کند.

لیوان های پلاستیکی شفاف قابل استفاده مجدد بیشتر در جوامع بسته استفاده می شود ، این می تواند یک پارک تفریحی باشد که مغازه های مختلف مجبور به استفاده از لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف هستند و جمع آوری ، شستشو و استفاده مجدد از این طریق آسان خواهد بود.

فنجان های پلاستیکی قابل استفاده مجدد قهوه نیز عمدتاً در اجتماعات بسته استفاده می شود ، اما بیشتر در نمایشگاه ها و رویدادهای حرفه ای در محیط داخلی. در واقع بسیاری از مصرف کنندگان از آنها برای آوردن قهوه صبحگاهی خود به دفتر استفاده می کنند ، زیرا می توانید درپوش فنجان ها را بگیرید. برخی از دفاتر بزرگتر دارای فنجان های پلاستیکی قابل استفاده مجدد هستند زیرا کارکنان از بخشهای مختلف حرکت می کنند و مایلند قهوه خود را با خود بیاورند.

سازگارتر با محیط زیست چیست؟

وقتی در مورد محصولات سازگار با محیط زیست صحبت می کنید ، و اطمینان حاصل کنید که محصولات بیشتر از نظر زیست محیطی تبدیل می شوند. تمرکز اغلب بر نحوه تجزیه یا بازیافت محصولات است ، اغلب ما پیامدها و انتشار CO2 را در حین تولید محصولات فراموش می کنیم. در این بخش ما سعی می کنیم co2 ساطع شده از لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف و یکبار مصرف را تولید کنیم و این بدان معناست که این امر برای دوستدار محیط زیست آنها چیست.

استارباکس فنجان قهوه قابل استفاده مجدد?

در مقالاتی که پیدا کردیم ، در مورد این منطقه فقط مقاله ای را پیدا کردیم که لیوان های یکبار مصرف در فوم و کاغذ را به عنوان یک ماده مقایسه می کند ، آنها آن را با لیوان های قابل استفاده مجدد از پلاستیک و سرامیک مقایسه می کنند. از آنجا که این تحقیقات لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف و لیوان های پلاستیکی چندبار مصرف را مقایسه نمی کند ، بنابراین برای یافتن نزدیک ترین نتیجه ، از لیوان های یکبار مصرف در مواد فوم به عنوان لیوان یکبار مصرف برای مقایسه با لیوان های پلاستیکی قابل استفاده مجدد استفاده می کنیم. این به این دلیل است که CO2 ساطع شده در طول تولید لیوان های فوم یکبار مصرف و لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف تقریباً با یکدیگر مطابقت دارد.

این تحقیق نتیجه می گیرد که اگر هر دو CO2 ساطع شده را در طول تولید و در طول عمر آنها (شستن لیوان های قابل استفاده مجدد) در نظر بگیریم ، باید از لیوان های پلاستیکی چندبار مصرف 30 بار استفاده شود زیرا co2 ساطع شده مانند لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف است. به ( REF ) نتیجه گیری این خواهد بود که آیا یک لیوان پلاستیکی یا یک لیوان پلاستیکی چندبار مصرف پایدارترین لیوان پلاستیکی است ، بستگی به این دارد که در واقع چند بار از لیوان های پلاستیکی قابل استفاده مجدد استفاده شود. در دانمارک ، پارک تفریحی تیوولی ، می گوید که لیوان های پلاستیکی قابل استفاده مجدد آنها به طور متوسط ??6 بار استفاده می شود که یک پارک بسته است.

لیوان های پلاستیکی چگونه قابل تجزیه هستند؟

نحوه و عملکرد لیوان های پلاستیکی در بسیاری از موارد دیگر در این پست بستگی به این دارد که لیوان های پلاستیکی در چه موادی ساخته شده اند. تفاوت تنها در پلاستیک PLA و PET است زیرا rPET از مواد مشابه PET ساخته شده است اما اینطور است فقط بازیافت بنابراین ما در زیر آن را به این دو دسته تقسیم می کنیم.

PET و rPET

متأسفانه PET و rPET نمی توانند در طبیعت تنزل پیدا کنند ، همچنین نمی توانند در ماشینهای تجزیه کننده تجاری تخریب شوند. چرا جمع آوری و بیرون ریختن پلاستیک بسیار مهم است ، در صورت امکان باید جمع آوری و به بازیافت ارسا:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : یکبار مصرف , پلاستیک , لیوان ,

تاريخ : دوشنبه 15 فروردين 1401 | 15:10 | نویسنده : محمد |