× بستن تبلیغات
افست پلاستیک چیست؟

-

آیا واقعا این بهترین راه برای کاهش پلاستیک است؟

و چه نقشی در مبارزه با آلودگی پلاستیکی ایفا می کند؟

هر سال یک مصرف کننده آمریکایی به طور متوسط ​​10 9 کیلوگرم پلاستیک را دور می اندازد . میانگین مصرف کننده اروپایی بسیار کمتر: 29 کیلوگرم در سال که از تقریباً 4490 قطعه پلاستیک تشکیل شده است: به طور متوسط ​​روزانه 12. مصرف کنندگان هندی با مصرف 11 کیلوگرم پلاستیک در سال مسئولیت بیشتری دارند . حالا با در نظر گرفتن میانگین این ارقام ضربدر 8 میلیارد نفر در جهان، پلاستیک کافی برای دور دنیا 40 بار ایجاد می شود ! این میزان پلاستیک در سال تولید می شود. این همان مقداری است که ما به پلاستیک وابسته هستیم.

هر سال به اندازه‌ای پلاستیک تولید می‌شود که 40 بار دور دنیا بچرخد.

پلاستیک در هر کاری که انجام می‌دهیم ما را احاطه می‌کند و حتی به عنوان مصرف‌کنندگان آگاه - تلاش برای اجتناب از آن آسان‌تر از گفتن است. گاهی اوقات هیچ جایگزینی برای پلاستیک وجود ندارد و ما در نهایت بسته بندی پلاستیکی یا محصولات پلاستیکی را خریداری می کنیم. ممکن است فکر کنید که این مشکلی نیست، زیرا بعد از استفاده از این پلاستیک می توانید آن را در سطل بازیافت بیندازید و بازیافت می شود، درست است؟

خوب، ممکن است بخواهید دو بار در مورد آن فکر کنید.

به طور متوسط، تنها 9 درصد از کل پلاستیک تولید شده در یک سال بازیافت می شود و تقریباً - از هر 10 مورد پلاستیکی که دور می اندازید، تنها 1 مورد بازیافت می شود. حال سوال این است: بقیه کجا می روند؟

پاسخ به این سوال چندان دلگرم کننده نیست - اکثر زباله های پلاستیکی ما به محل های دفن زباله یا بدتر از آن در اقیانوس های ما ختم می شود. این به این دلیل است که حتی کشورهایی که می‌توانند به سیستم‌های بازیافت پیشرفته خود ببالند، نمی‌توانند میزان زباله‌های پلاستیکی را که ما به‌عنوان مصرف‌کننده ایجاد می‌کنیم مدیریت کنند - این خیلی زیاد است.

در نتیجه، بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته که نمی‌توانند با زباله‌های پلاستیکی خود در خانه سروکار داشته باشند (این‌ها شامل بریتانیا، ایالات متحده و کانادا می‌شوند) راهی ابلهانه برای خلاص شدن از شر آن پیدا کرده‌اند - آنها این زباله‌ها را به کشورهای جهان سومی می‌فرستند که می‌پذیرند . آن را در ازای پول با وعده برخورد صحیح با این ضایعات. متأسفانه، کشورهای در حال توسعه در حال حاضر تلاش می کنند تا از زباله های خود مراقبت کنند و بنابراین پلاستیکی که وارد می شود اغلب در اقیانوس ریخته می شود یا می سوزد.

اگر یک اقدام ساده وجود داشت که همه ما می توانستیم برای جلوگیری از این کار انجام دهیم ؟

تنها 9 درصد از پلاستیک های تولید شده در سال بازیافت می شوند.

مشکلات مدرن به راه حل های مدرن نیاز دارند

هنگامی که اولین زنگ هشدار گرمایش جهانی به صدا درآمد، یک شکار جادوگران برای کشف مقصران انتشار کربن که این روند را تسریع می‌کردند آغاز شد.

شهروندان دولت ها را به کم کاری متهم کردند، دولت ها شرکت ها را به بی توجهی به کره زمین متهم کردند و مدتی طول کشید تا راه حل جمعی برای این موضوع پیدا شود، اما در نهایت، راه حلی پیشنهاد شد و - در برخی موارد - اجرا شد: جبران کربن.

به عبارت ساده، طرح‌های جبران کربن به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا در پروژه‌های زیست‌محیطی سرمایه‌گذاری کنند تا ردپای کربن خود را متعادل کنند (یا به عبارت دیگر، میزان دی اکسید کربنی که در جو آزاد می‌کنند). یک مثال از جبران کربن، امکان خنثی کردن آلاینده‌های خود در هنگام خرید بلیط هواپیما با پرداخت هزینه اضافی است، زیرا پرواز فعالیتی است که مقدار زیادی انتشار کربن را منتشر می‌کند.

این هزینه ها سپس توسط شرکت هواپیمایی برای پروژه های سازگار با محیط زیست مانند کاشت درختان و ایجاد جنگل ها استفاده می شود که باید به جذب کربن در هوا کمک کند.

اکنون، برای مقابله با مشکل عظیم آلودگی پلاستیک، راه حل مشابهی پیشنهاد شده است: جبران پلاستیک .

اینجا می آید افست پلاستیک

به‌عنوان مصرف‌کننده، اغلب در مقابل تصاویری که رودخانه‌ها و اقیانوس‌های پر از پلاستیک را نشان می‌دهند احساس ناتوانی می‌کنیم و به راحتی می‌توانیم از سختی کاهش ردپای پلاستیکی خود غرق شویم. خوب اکنون، با جابجایی پلاستیک، ما یک راه خوب داریم که موضوع را به دست خودمان درآوریم و در نهایت تأثیر واقعی بگذاریم ، در اینجا به این صورت است:

یک کارگر زباله در هند پلاستیک را جمع آوری می کند.

یک کارگر زباله در هند پلاستیک را جمع آوری می کند.

با جایگزینی پلاستیک، مصرف‌کنندگان (و شرکت‌ها) این فرصت را دارند که ردپای پلاستیکی خود را جبران کرده و آن را خنثی کنند ، مشابه روشی که شرکت‌ها انتشار کربن خود را خنثی می‌کنند.

با مبلغی به اندازه 1 دلار که توسط یک فرد پرداخت می شود، مقدار مشخصی زباله پلاستیکی از طرف این فرد یا شرکت از محیط خارج می شود و سپس بازیافت می شود. این پول را می توان مستقیماً به سازمان هایی که در حال مبارزه با آلودگی پلاستیکی در میدان هستند پرداخت کرد. سازمان هایی مثل ما

در Plastics For Change، ما سیستمی ایجاد کردیم که با جمع‌آوری پلاستیک از ورود پلاستیک به اقیانوس‌های ما جلوگیری می‌کند و درآمد منصفانه و دسترسی به معیشت بهتر را برای جمع‌آوران زباله‌هایی که آن را متوقف می‌کنند، فراهم می‌کند. با حضور در هند، یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان زباله‌های پلاستیکی و کشوری که بیش از 40 درصد از مدیریت زباله جامد توسط کارگران غیررسمی زباله انجام می‌شود، می‌توانیم تأثیر سوءمدیریت پلاستیک بر مردم و مردم را از نزدیک ببینیم. روی سیاره .

اینگونه است که Plastics For Change می تواند مصرف پلاستیک شما را جبران کند: شما از پلاستیک استفاده می کنید (البته در غیاب جایگزین های بهتر) - ما آن را بازیافت می کنیم و مشاغل تجارت منصفانه را در جوامع آسیب پذیر در سراسر هند فراهم می کنیم.

با جبران کردن پلاستیک خود با ما، می توانید مطمئن باشید که مبلغ جبرانی شما مستقیماً به افرادی که پلاستیک را جمع آوری می کنند اختصاص می یابد و به مراکز بازیافت جدیدی کمک می کند که میزان پلاستیک ورودی به اقیانوس های ما را کاهش دهند - در نتیجه یکی از مهم ترین مسائل را برطرف می کنند. زمان ما در اینجا می توانید در مورد آفستینگ پلاستیکی فردی بیشتر بدانید .

آیا آفستینگ پلاستیک کار خواهد کرد؟

مانند جبران کربن، نگرانی در مورد جبران پلاستیک این است که شرکت ها و افراد را تشویق نمی کند تا رفتار خود را در مورد مصرف پلاستیک تغییر دهند.

مطمئناً این خطر وجود دارد که شرکت‌ها اگر احساس کنند می‌توانند تأثیر آن را جبران کنند، به استفاده از پلاستیک ادامه دهند. با این وجود، ما معتقدیم که تعدیل پلاستیک می تواند یک ابزار عالی و یک نقطه شروع فوق العاده در نبرد با استفاده نادرست از پلاستیک باشد، اما ما در اینجا متوقف نمی شویم. در واقع، در Plastics For Change، به جای اینکه شرکت‌ها را صرفاً مجبور کنیم پلاستیک خود را جبران کنند، آنها را تشویق می‌کنیم که به سمت جایگزین‌های پایدارتری مانند پلاستیک بازیافتی برای نیازهای بسته‌بندی خود حرکت کنند.

دیدگاه ما این است که اگر به درستی انجام شود، جابجایی پلاستیک می تواند نقشی اساسی در پاکسازی محیط از پلاستیک بازی کند تا تصاویری مانند تصویر بالا فراموش شوند. با این وجود، جبران پلاستیک باید بخشی از طیف وسیع‌تری از فعالیت‌ها برای مقابله با آلودگی پلاستیکی باشد و بنابراین به عنوان یک ابزار انتقالی عمل می‌کند تا زمانی که جامعه دایره‌ای‌تر و پایدارتری ایجاد کنیم. اگر شما یک برند هستید و می‌خواهید در مورد پیشنهادات پلاستیکی ما بیشتر بدانید، اینجا را کلیک کنید .

:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : پلاستیک , افست پلاستیک , افست ,
تاريخ : شنبه 7 اسفند 1400 | 14:24 | نویسنده : محمد |